Alergie na roztoče

Ozon v boji proti roztočům a alergiím

Ozonový generátor je vhodný pro všechny, kteří chtějí mít čistý a zdravý domov.

Ozonový generátor ničí alergeny a patogeny, které se vyskytují v domácnosti, je tedy skvělým pomocníkem v boji proti virům, bakteriím, plísním a roztočům.

Pokud hledáte efektivní a ekologickou alternativu k dezinfekčním čisticím prostředkům, ozonový generátor je tou správnou volbou. Díky své účinnosti a snadnému použití je vhodný pro každého, kdo chce mít zdravý a čistý domov.

Pokud trpíte alergiemi, ozonový generátor vám může pomoci. Ozon ničí choroboplodné zárodky (plísně, houby, roztoče), které se vyskytují ve vzduchu, v textiliích (sedací soupravy, matrace, peřiny), i v porézních materiálech (spory plísní v omítkách).

Velmi častá je alergie na roztoče. Roztoči se vyskytují v každé domácnosti, nejvíce v matracích a ložním prádle, a běžně poletují vzduchem. Je nutno podotknout, že jejich výskyt nijak nesouvisí s čistotou a hygienou. 

A i když netrpíte přímo alergií na ně, jejich zvýšenou přítomnost můžete pociťovat ve formě zhoršené kvality spánku a svědění pokožky.  

Stejně tak na vyšší výskyt roztočů reagují i vaši domácí mazlíčci. Je váš pes neklidný a více se škrábe? Příčinou mohou být roztoči.

Jak tedy snížit jejich množství?

Pokud Vás již nebaví časté praní a žehlení lůžkovin a dalších textilií z ložnice, vysávání matrací a čalouněného nábytku a ukládání plyšových hraček do mrazáků, dezinfekce ozonem je rychlým a účinným řešením.

Ozon je jedním z nejsilnějších oxidačních činidel, které známe, neničí tedy jen bakterie a viry, ale dokáže zničit i zápach, plísně a roztoče. Kromě ovzduší v místnosti v ní perfektně vyčistí i plochy a povrchy věcí. Je tedy ideálním pomocníkem na důkladnou dezinfekci bytů, ale i textilií, nábytku, omítek nebo dětských hraček.